יתרונות פרסום בדואר אלקטרוני

12 היתרונות המשמעותיים של פרסום באמצעות הודעות דואר אלקטרוני על פרסום באמצעי המדיה האחרים:

1. עלות נמוכה לצד ביצועים מרשימים – מכיוון שמדובר במדיה אלקטרונית העלויות למפרסם נמוכות משמעותית. אין צורך בבית דפוס, בשכירת כוח אדם מיוחד, בעלויות טלפון או ברכישת זמן שידור. עלות ההגעה לכל נמען הינה זולה משמעותית מכל כלי שיווקי אחר ועלויות אלה פוחתות משמעותית ככל שפונים לקהל רחב יותר. הנתון החשוב ביותר לכל איש שיווק הינו יחס ההחזר על ההשקעה (ROI) וללא ספק השימוש בהודעות דואר אלקטרוני כאמצעי פרסום מניב את ההחזר הרב ביותר ביחס להשקעה. החזר זה יכול להתבטא במודעות למוצר או השירות המפורסמים, בכמות הגולשים הפוקדים את האתר מידי יום, ביצירת באזז תקשורתי ובגדילה בהיקף המכירות.

2. תגובות מהירות מאד – בעת הזמנת פרסום באמצעי המדיה השונים עלינו להמתין פרק זמן ממושך מרגע קבלת ההחלטה ועד לרגע תגובת הלקוחות. פרק זמן זה כולל הפקה של הפרסומת, המתנה להפצתה והמתנה לביצוע פעולה ע"י הלקוח. כאשר מדובר בפרסום דואר אלקטרוני פרק זמן זה מתקצר משמעותית וזאת מכיוון שההפקת הפרסומת, הפצתה ותגובת הלקוח הינן מהירות ביותר. בעת השימוש במדיה האלקטרונית 75% מהתגובות מתקבלות כבר במהלך הימים הראשונים של ההפצה.

3. תוצאות ניתנות למדידה – מכיוון שמדובר במדיה אלקטרונית התוצאות ניתנות למדידה. במהלך הקמפיין ניתן לדעת ע"פ נתונים סטטיסטיים מה עובד ומה לא. הגורמים אותם נמדוד הינם: כמות ההודעות שנשלחו והגיעו ליעדן, כמות הצפיות בפרסומת, מספר הגולשים אשר נכנסו באמצעות הפרסומת לאתר, על מנת לקבל מידע נוסף, וכמובן, כמות המתעניינים ברכישה.

4. הגעה מדויקת לקהל היעד – רשת האינטרנט מציעה פילוח מקסימלי של קהל היעד, כאשר ניתן להגיע לכל לקוח פוטנציאלי בהתאם להרגלי הגלישה שלו. הפילוח יכול להתבצע ע"פ המאפיינים: מין, גיל, סטטוס, תחום עיסוק, איזור מגורים, השתייכות למגזר, תחומי עניין ועוד רבים ואחרים. כמובן שככל שניפנה לקהל ממוקד יותר, כך תהיה רמת העניין בפרסומת גבוהה יותר והתוצאות בהתאם.

5. משך חשיפה ארוך – פרסום באינטרנט מציע לנו הגעה ללקוח בזמן אידיאלי. רב הגולשים בישראל מתחברים לרשת מביתם וממקום העבודה, בעת אתנחתא מעבודתם השוטפת. כאשר הלקוח נחשף למסר הוא אינו טרוד בעניינים אחרים אם כי נמצא במצב של קליטת מידע באופן אקטיבי. האינטרנט הינו אמצעי המדיה היחיד אשר מאפשר הגעה ללקוח במצב זה! כמות המידע אשר מגיעה ללקוח בעת חשיפה לפרסום באינטרנט הינה גדולה משמעותית מכל אמצעי מדיה אחר ואינה מוגבלת בזמן.

6. הפניה לקישורים לחיפוש מידע נוסף – כל פרסומת באינטרנט, קטנה ופשוטה ככל שתהיה, מאפשרת ללקוח לחפש מידע נוסף. באמצעות קישורים, נפנה את הלקוח מתוך הפרסומת, שבתיבת הדואר שלו, לאתר הבית של החברה או למיניסייט, אשר נבנה במיוחד עבור הפרסום. המשמעות הינה כי אין גבול לכמות המידע אשר ניתן לחשוף את הלקוח אליו באמצעות הפרסומת. תמיד נשאף להעניק ללקוח את כל המידע הרלוונטי, באופן פשוט ביותר, ובאופן בו הוא אינו מוצף במידע, אך יכול לקבלו כאשר יחפוץ בכך.

7. אפשרות לאנונימיות – בעת הפרסום במדיה האלקטרונית לא חייב המפרסם להזדהות. בעת הפצת המודעה ניתן לשלוח מכל כתובת דואר אלקטרוני ולהפנות את הלקוח לכל אתר אינטרנט אשר נבנה במיוחד למטרה זו. השימוש בשליחת הודעות דואר אלקטרוני ממקור אנונימי אינו פופולרי עקב רצונם של מרבית המפרסמים לחשוף את שמם וליצור מודעות גבוהה ככל האפשר למרכולתם. השימוש בפרסום אנונימי מתבצע כאשר המפרסם מעוניין ליצור רושם של צד שלישי אשר אינו בעל אינטרסים בעת הצגת המודעה ללקוח.

8. קשר עם מועדון לקוחות – על מנת להגדיל בעקביות את תנועת הגולשים המבקרים באתר ואת היקף המכירות על כל עסק לשמר מועדון לקוחות נאמן ככל האפשר. כיום, עקב צמצום פערי איכות השירות או המוצר בין הספקים השונים, באפשרות הלקוח לבחור מאילו ספקים לרכוש ומאילו לא. ככל שנדאג להגדיל את מועדון הלקוחות כך נוכל להגדיל את היקף הקניות החוזרות והמבקרים באתר. על מנת להגדיל את כמות הגולשים והמכירות עלינו לעדכן תמיד את התכנים וההיצע באתר. בטח ניחשתם עד כה כי הדרך הטובה ביותר לעדכן לקוחות על חידושים, מבצעים ושינויים, הינה באמצעות הודעות דואר אלקטרוני לרשימת התפוצה של העסק.

9. יצירת באזז ומודעות – בעת הזמנת חשיפה רחבה, אשר בדרך כלל כוללת מעל מיליון תיבות דואר, עשוי להיווצר אפקט של באזז וזאת במידה והפרסום הינו מעניין מספיק עבור הצרכן. עניין ניתן ליצור באמצעות פרסום קריאייטיבי, מתן הצעה אטרקטיבית במיוחד או באמצעות מתן מתנה או לחילופין הזדמנות ממשית לזכות במתנה. התוצאה הטובה ביותר אשר ניתן להשיג הינה פרסום ויראלי כאשר הנמען מעביר את ההודעה הפרסומית לתיבות דואר נוספות של מקורביו. קיימות אינספור וריאציות שונות של פרסום אשר עשוי להשיג את התוצאה המבוקשת ולהפוך לנושא שיחה בקרב הצרכנים.

10. הגעה ללקוח בזמן נוח – כאמור, ההגעה ללקוח הינה בזמן אידיאלי – כאשר הוא קורא את הודעות הדואר האלקטרוני בתיבת הדואר שלו. במרבית המקרים אנו נחשפים לפרסומות בזמן שתשומת ליבנו ממוקדת בפעולה אחרת וקבלת המידע מהפרסומת מתרחשת באופן פסיבי. לעומת זאת, בעת החשיפה לפרסומת הדואר האלקטרוני הלקוח נמצא במהלך תהליך אקטיבי של קבלת מידע (קריאת ההודעות) ובמידה והוא מוצא עניין בפרסומת הוא יכול בלחיצת כפתור לקבל את כל המידע הרלוונטי ואף לבצע רכישה.

11. גמישות גבוהה ושינויים מידיים – עקב העובדה כי בעת הפרסום אנו מקבלים באופן שוטף נתונים לגבי אפקטיביות הקמפיין באפשרותנו לבצע ניתוח סטטיסטי של המידע ולבחון מודעות שונות או דרכי פרסום שונות עבור קבוצות שונות של נמענים. כלומר, ניתן לבצע בדיקה פשוטה ביותר לגבי רמת העניין של הנמענים בפרסומות הדואר אשר נשלחות אליהם ולשנות את תמהיל המודעה עד לקבלת התוצאות הטובות ביותר. מכיוון שמדובר בחשיפה רחבה ביותר ניתן לבצע כל מודעה על מדגם של כ-100,000 נמענים ולאחר מציאת התמהיל האפקטיבי ביותר לדוור לכל שאר הנמענים.

חשיפה מתמדת ללקוחות חדשים – המפרסמים באמצעות דואר אלקטרוני נוהגים לעדכן את רשימות התפוצה שבידיהם ללא הרף, וזאת על מנת להבטיח הסרה של לקוחות אשר אינם מעוניינים בקבלת מודעות פרסומיות והוספה של תיבות דואר אלקטרוני חדשות למאגרם. כתוצאה מכך, רשימת הנמענים משתנה באופן מתמיד ומאפשרת פרסום לנמענים חדשים מאלו שנחשפו למודעה בעת פרסומים קודמים.

קידום אתרים מקצועי קידום אתרים מקצועי